Sprawdź nasz dział diabetologiczny
PolecamyFarmakologiaDiagnostykaPulmonologiaSprzęt medyczny

Polecamy

Produkty

Farmakologia

Wkrótce dostępny
Bluefish Pharmaceuticals
Firma Bluefish Pharmaceuticals została założona w Szwecji, w kraju znanym z długiej tradycji przedsiębiorczości przemysłowej. Bluefish Pharmaceuticals jest obecnie jedną z najbardziej postępowych firm z branży leków generycznych. W firmie Bluefish dokładamy wszelkich starań, by produkować leki wysokiej jakości dostępne dla większej liczby osób.
Instrukcja obsługi

Diagnostyka

CERA-CHEK™ 1Code
System do monitorowania stężenia glukozy we krwi CERA-CHEK™ 1Code jest częscią oferty CeraGem Medisys związanej z diagnostyką w cukrzycy. Służy do indywidualnej oceny stopnia wyrówniania metabolicznego pacjenta z cukrzycą, informując go o poziomie glikemii na czczo, po posiłku, oraz zawsze kiedy taka informacja jest mu potrzebna. CERA-CHEK™ 1Code stanowi również pomoc dla personelu medycznego ułatwiając pomiar glikemii u pacjentów w przychodniach, gabinetach lekarskich, szpitalach, dając natychmiastową i prezyjną oceny stanu zdrowia pacjenta.
Materiał filmowyZobacz w sklepieSpecyfikacja
Analizator Cera Stat 2000
Analizator  CERA STAT 2000  jest aparatem medycznym do diagnostyki in-vitro, przeznaczonym dla specjalistów zajmujących się leczeniem cukrzycy w szpitalach, centrach klinicznych i laboratoriach. HbA1c odzwierciedla stężenie glukozy we krwi i jej średni poziom w ciągu ostatnich 3 miesięcy dlatego też jest przydatnym i precyzyjnym parametrem pomagającym w ocenie stopnia wyrównania metabolicznego u chorego na cukrzycę.Szacowane średnie stężenie glukozy (eAG) to pojęcie wprowadzone przez American Diabetes Association (ADA)  w celu łatwiejszego przekładania testów HbA1c na wartości liczbowe, co pomaga uściślić odczyty dziennego wskaźnika glukozy.Analizator CERA-STAT™ 2000  dostarcza wyniki eAG obok HbA1c, co ułatwienie lekarzowi opiekę nad osobą z cukrzycą.
Zobacz w sklepieZestaw testów 30 szt.Zestaw testów 9 szt.Instrukcja obsługi
Analizator Cera Stat 4000
Analizator CERA STAT 4000 jest jedynym wieloparametrowym przyrządem do diagnostyki przyłóżkowej (POC), łączy w sobie szeroki zakres zastosowań z wysoką precyzją pomiaru.  Stworzony został  do pomiaru HbA1c oraz CRP. Pomiar CRP dostarcza ważnych informacji w dziedzinie diagnostyki, terapii i monitorowania chorób zapalnych. Z punktu widzenia diagnostyki, wysokie odczyty są zwykle wykrywane w przypadku infekcji bakteryjnych, ale tylko na niskim i umiarkowanym poziomie wirusowym. Poziom CRP odzwierciedla aktywność zapalną podczas leczenia, ustąpienia i nawrotu choroby. Dzięki temu, na podstawie testów CRP, można efektywnie monitorować przebieg choroby oraz skuteczność podawanych antybiotyków. Te funkcje ułatwiają lekarzowi opiekę nad osobami z cukrzycą bądź   chorobą zapalną.
Zobacz w sklepieSpecyfikacjaInstrukcja obsługi
Analizator CERA-CHEK 3 IN 1™
System CERA-CHEK 3 W 1 jest przeznaczony do badań in vitro. Za jego pomocą monitorujemy stężenie glukozy, hemoglobiny oraz mleczanów we krwi. Analizator zapewnia szybki i łatwy pomiar dzięki wykorzystaniu innowacyjnej technologii wykonania pasków testowych. Są one wykonane z plastiku zamiast z folii z tworzywa sztucznego. Pomaga to w uzyskaniu precyzyjnego wyniku pomiaru w różnych warunkach klimatycznych oraz mają wygodny w użyciu uchwyt paska, który zapewnia bezpieczeństwo i zapobiega zanieczyszczeniom krwi. Prosta i precyzyjna  metoda pomiaru przystępna dla każdego pozwala na wykorzystanie analizatora zarówno w domu jak i przez lekarzy. Korzystanie z tego analizatora jest zalecane dla osób uprawiających sport zarówno amatorsko, jak  wyczynowo.
Zobacz w sklepieSpecyfikacjaInstrukcja obsługi
CERA-CHEK™ Lactate
Analizator CERA-CHEK LACTATE   pozwala na analizę zawartości kwasu mlekowego we krwi podczas wykonywania wysiłku. Jest to jedno z podstawowych urządzeń używanych podczas treningów indywidualnych i zespołowych za pomocą którego można obliczyć wielkość obciążeń treningowych dla zawodników. Za pomocą analizatora trener jest w stanie określić próg przemian anaerobowych czyli wielkości obciążenia, w którym dochodzi do przewagi procesów beztlenowych nad procesami tlenowymi. Jest niezbędnym narzędziem dla trenerów, naukowców oraz dla personelu medycznego zajmującego się sportowcami. Wielu  trenerów przy układaniu planów treningowych korzysta z analizy wskaźnika kwasu mlekowego. Coraz większe zastosowanie znajduje również w centrach fitness, siłowniach, a także może służyć jako niedrogie narzędzie uzupełniające do analizy laboratoryjnej.
Zobacz w sklepieSpecyfikacjaInstrukcja obsługi
Cera PET™
System CERA PET został stworzony do pomiaru stężenia glukozy we krwi specjalnie dla psów i kotów. Jest on niezbędny w leczeniu weterynaryjnym ( ogólna kontrola i podawanie insuliny) jak również w leczeniu domowych ( ćwiczenia i specjalna dieta). Istnieją dwa rodzaje cukrzycy wśród zwierząt – cukrzyca insulino zależna oraz cukrzyca insulino niezależna. Najczęściej występuje insulinozależna ( 99 % przypadków wśród psów, 50-70% przypadków wśród kotów). Najbardziej narażone na rozwój cukrzycy są zwierzęta w starszym wieku, otyłe oraz z brakiem aktywności fizycznej. System do pomiaru stężenia glukozy Cera-Pet charakteryzuje się: małą objętością próbki krwi, prostą procedurą testową, dzięki czemu zmniejsza stres u zwierząt podczas dokonywania pomiaru. System Cera-Pet dostarcza  weterynarzowi wszystkie potrzebne dane  do ułożenia planu leczenia zwierząt.
Zobacz w sklepieSpecyfikacjaInstrukcja obsługi
CERA-CHEK™ 1070
Glukometr CERA-CHEK 1070 został stworzony do użytku domowego jak również i szpitalnego. Szeroki zakres pomiarowy (10 ~ 900 mg/dL) i  hematokrytu (10~70 % ) umożliwia dokładny pomiar u kobiet w ciąży i noworodków. Pasek z dużym i wygodnym uchwytem pozwala na komfortowy i higieniczny pomiar. Glukometr dzięki podświetlaniu portu testowego uławia procedurę pomiaru osobom starszym i niedowidzącym unikając bezpośredniego kontaktu z krwią. Dzięki niewielkim rozmiarom sprawdza się doskonale w podróży. Jako jeden z niewielu dostępnych glukometrów na Polskim rynku posiada możliwość wyboru jednostki pomiaru ( mmol/L lub mg/dL). 
Zobacz w sklepieSpecyfikacjaInstrukcja obsługi
Ciśnieniomierz nadgarstkowy BC 58
Ciśnieniomierz Beurer nadgarstkowy BC 58 z dotykowym wyświetlaczem  to wygodny nowoczesny ciśnieniomierz nadgarstkowy z łatwym w obsłudze dotykowym wyświetlaczem. Multimedialny ekran jest szeroki oraz przejrzysty dzięki temu wyświetlane wyniki pomiarowe są czytelne i doskonale widoczne.  Wbudowana pamięć pozwala na zapisanie do 120 wyników pomiarowych. Beurer BC 58 posiada bardzo skuteczną funkcję wczesnego wykrywania nieprawidłowości pomiarowych jak na przykład arytmie. Dodatkowo jest wyposażony w port USB który umożliwia komunikacje z komputerem. Ciśnieniomierz pozwala na wyświetlanie średnich wyników pomiarów. W zestawie znajduje się poręczne etui.
Zobacz w sklepieInstrukcja obsługi
Ciśnieniomierz naramienny BM 58
Jest to interaktywny ciśnieniomierz naramienny dający bardzo precyzyjne wyniki. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii obsługa urządzenia odbywa się za pośrednictwem wydajnego oraz przejrzystego dotykowego wyświetlacza. Produkt Ciśnieniomierz naramienny Beurer BM 58 z dotykowym wyświetlaczem posiada wbudowana pamięć zdolna do zapisania do 120 wyników pomiarowych. W celu lepszego  śledzenia kształtujących się zmiennych pomiarowych na przestrzeni czasu urządzenie wyposażono w złącze USB pozwalające na zgranie wyników do komputera. Ciśnieniomierz posiada bardzo skuteczną funkcję wczesnego wykrywania nieprawidłowości pomiarowych jak na przykład arytmie. Możliwia również wyświetlanie średnich wyników pomiarów.
Zobacz w sklepieInstrukcja obsługi
Termometr Temperies Combo 
Termometr bezdotykowy Temperies Combo  wykorzystuje fakt, że ciało człowieka (podobnie jak wszystkie inne rzeczy materialne) emituje promieniowanie podczerwone. Jest to promieniowanie cieplne, niewidoczne dla oczu. Termometr elektroniczny bezdotykowy Temperies Combo jest wygodny, bezpieczny i łatwy w obsłudze. Posiada duży, czytelny wyświetlacz LCD. Pomiar temperatury następuje w czasie 1 sekundy. W przypadku wysokiej temperatury włącza się sygnalizacja dźwiękowa. Termometr  nie przenosi drobnoustrojów - bezkontaktowy pomiar temperatury ogranicza rozprzestrzenianie się chorób zakaźnych. Posiada 2 funkcje pracy – pomiar temperatury ciała i pomiar temperatury otoczenia.
Instrukcja obsługiZobacz w sklepie
Evercare
System do pomiaru glikemii Evercare® genius wykorzystuje najnowocześniejszą technikę pomiarową oraz posiada funkcje, które zapewniają dokładność, bezpieczeństwo i wygodę stosowania. Glukometr został stworzony w trosce o poprawę jakości życia pacjentów z cukrzycą. Metoda GDH-FAD, która została zastosowana w Evercare® genius gwarantuje rzetelne wyniki pomiaru, pomimo obecności we krwi innych niż glukoza cukrów prostych. Rozpoznając aż 74 substancji -endo i egzogennych Evercare® genius minimalizuje interferencje (zakłócenia), dając wiarygodny pomiar. 
Materiał filmowyInstrukcja obsługiZobacz w sklepie
Easy X900L
Ciśnieniomierz Easy X900 to automatyczny, stacjonarny i profesjonalny aparat do pomiaru ciśnienia krwi i tętna. Urządzenie jest proste w obsłudze (jeden przycisk), instrukcje na temat wykonywanego badania są przekazywane przez wiadomości głosowe. Aparat jest zaprojektowany w nowoczesny sposób, cechuje się bezpieczną konstrukcją o lekko zakrzywionej linii. Urządzenie posiada 7 calowy kolorowy wyświetlacz LCD oraz drukarkę termiczną z automatycznym cięciem papieru. Wszystko to sprawia, że badanie jest precyzyjne i szybkie, a odczytanie wyników nie sprawia żadnych trudności. Aparat polecany szczególnie w przychodniach, gabinetach lekarskich, jak również w aptekach.
Instrukcja obsługiZobacz w sklepie
Nissei DM-3000
Ciśnieniomierz NISSEI DM-3000 zapewnia precyzyjny pomiar ciśnienia tętniczego krwi i monitorowanie wyniku zarówno na cyfrowym wyświetlaczu, jak również jego odczyt na „bezrtęciowej” kolumnie pomiarowej. Ciśnieniomierz ten spełnia wymagania wysokich standardów urządzeń medycznych i ułatwia podstawową diagnostykę, optymalizując i przyspieszając pomiary. Należy podkreślić, że ten model ciśnieniomierza możemy stosować zarówno do pomiaru metodą osłuchową (arytmia), jak i oscylometryczną (kiedy hałas uniemożliwia pomiar za pomocą stetoskopu), w każdym przypadku otrzymując dokładne i wiarygodne pomiary.
Instrukcja obsługiZobacz w sklepie

Pulmonologia

Inhalator RESPIRA
Inhalator ultradźwiękowy Respira jest to wysokiej klasy urządzenie do aerozoloterapii, stanowi nie tylko dogodny, lecz także szybki i skutecznie działający sposób doprowadzania leków lub substancji leczniczych do organizmu. Cząsteczki leku pod postacią mgły trafiają natychmiast przez błonę śluzową układu oddechowego do krążenia. Dzięki inhalacjom drogi oddechowe są lepiej nawilżone i ukrwione. Inhalator SOHO Respira posiada 3-stopniową regulację przepływu, co umożliwia dostosowanie procesu nebulizacji do wymagań pacjenta. W komplecie zestawu znajdują się: inhalator ultradźwiękowy Respira, miękkie etui podróżne, akumulator zasilający, zasilacz sieciowy 220V.
Instrukcja obsługiZobacz w sklepie

Sprzęt medyczny

Ssak stacjonarny ASPEED PROFESSIONAL 
Ssaki chirurgiczne są używane do odsysania i usuwania płynów operacyjnych, tkanek, gazów, płynów ustrojowych pacjenta,  zarówno na salach operacyjnych, jak i na oddziałach pooperacyjnych. Nasz wysokiej jakości ssak chirurgiczny ASPEED PROFESSIONAL zostały zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić szybkie i niezawodne uzyskiwanie mocy ssącej. Ssak przeznaczony jest do pracy w trybie ciągłym. Sprawdza się doskonale zarówno w użyciu szpitalnym, jak i domowym,  posiada płynną regulację siły ssącej. W zestawie znajduje się pełne wyposażenie takie jak: filtr antybakteryjny, pojemnik 500 lub 1000 ml, kaniula, ręczny regulator przepływu, silikonowe przewody połączeniowe.
Instrukcja obsługiZobacz w sklepie
Ssak przenośny MINIASPEED BATTERY
Ssak przenośny z wewnętrznym akumulatorem. Ssaki chirurgiczne są używane do odsysania i usuwania płynów operacyjnych, tkanek (w tym kości), gazów, płynów ustrojowych pacjenta  zarówno na salach operacyjnych, jak i na oddziałach pooperacyjnych. Nasz wysokiej jakości ssak chirurgiczny MINI ASPEED BATTERY został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić szybkie i niezawodne uzyskiwanie mocy ssącej. 
Instrukcja obsługiZobacz w sklepie